تشخیص جواهرات طلا و نقره واقعی

تشخیص جواهرات طلا و نقره واقعی

 

تشخیص طلا و نقره
تشخیص طلا و نقره

سوالی که ذهن هر شخصی به خصوص بانوان را درگیر می کند اصل بودن زیورآلاتی است که خریداری می کنند، در این مقاله که توسط تیم زیورآلات نواس تهیه شده است شما به جواب خود میرسید.

چگونه بدانم طلا و نقره ای که میخرم اصل است؟

نکته: اگر هر یک از محصولات طلا یا نقره شما به آهنربا جذب می شود، بدانید که یک جای کار می لنگد.

روش تست یخ : روی طلا یا نقره یک تکه یخ بگذارید. البته نقره در میان تمام فلزات بیشترین رسانای انرژی گرمایی است. باید یخ بلافاصله شروع به ذوب شدن کند گویی آن را روی شی داغی قرار داده اید و سرعت ذوب آن نباید مشابه ذوب در دمای اتاق باشد.

روش تست اسید (وایتکس) : احتیاط کنید! اسید یک ماده خورنده است و به شمش آسیب می رساند. یک بسته تست اسید خریداری کنید. قطره ای اسید را به شمش بزنید. این باعث می شود رنگ محل تست تغییر کند. اگر رنگ آن قرمز، قهوه ای یا سبز بود، شمش واقعی است. اما هر رنگ دیگر نشان از تقلبی بودن شمش دارد.

  • روش دیگر ان است که یک پارچه نرم و سفید، را بر روی بخش کوچکی از جواهر نقره بکشید. اگر علائم سیاه و سفید بر روی پارچه ظاهر شد، آن انگشتر نقره ، استرلینگ نقره واقعی است. دلیل آن این است که نقره 925 در معرض هوا اکسید می شود. به همین دلیل است که جواهر نقره در طول زمان کدر شده و اثر خفیفی از رنگ سیاه و سفید بر روی آن ظاهر می شود. این علائم سیاه و سفید به احتمال زیاد بوجود نمی آید اگر نقره استرلینگ واقعی نباشد.
    قیمتی که برای طلا و جواهر پرداخت می شود نیز شاخص خوبی برای تشخیص نقره استرلینگ واقعی است. نقره 925 بسیار گران تر از جایگزین های آن است. اگر قیمت پرداختی شما بیش از حد خوب باشد، پس این احتمال وجود دارد که شما جواهر نقره 925 واقعی را نخریده اید .

جمع آوری: زیورآلات نواس

 

اخبار مرتبط

تمیز کردن بدلیجات

چگونگی تمیز کردن جواهرات بدون آسیب

چگونگی تمیز کردن جواهرات بدون آسیب زدن تمیز کردن نقره نقره نوعی فلز نرم است...
چگونه پولدار شویم

چگونه پولدار شویم و پولدار بمانیم

چگونه پولدار شویم و پولدار بمانیم ٪۶۸ پولدارها عاشق آشنایی و برقراری ارتباط با افراد...

نظر (1)

[…] بیشتر بخوانید: تشخیص جواهرات طلا و نقره واقعی […]