زیورآلات مناسب رنگ پوست و فرم صورت

زیورآلات مناسب با رنگ پوست و فرم صورت

انتخاب صحیح جواهرات
انتخاب زیورآلات مناسب

زیورآلات طلایی یا نقره‌ای؟

برای اینکه متوجه شوید چه رنگ‌هایی از زیورآلات بیشتر به شما می‌آیند، باید رنگ پوستتان را بشناسید. بعضی افراد رنگ پوستشان سرد است و بعضی‌های دیگر، پوست گرمی دارند. برای تشخیص رنگ پوست یک راه ساده و سریع این است که پوستتان را از هر گونه ماده آرایشی پاک کنید و بشویید. بعد مرطوب کننده‌ای که همیشه از آن استفاده می‌کنید را بزنید و یک ربع صبر کنید. حالا یک برگه سفید و شفاف را کنار پوستتان بگیرید. اگر در مقابل برگه، پوستتان رگه‌های صورتی دارد، تناژ پوست شما سرد است. اگر هم به جای صورتی، بیشتر زرد بودن آن به چشم آمد پوست شما گرم است.

البته بعضی‌ها هم هستند که پوستشان جایی بین سرد و گرم قرار دارد! افرادی که تناژ پوستشان گرم است می‌توانند با خیال راحت از زیورآلات طلایی، قرمز، نارنجی و شیری استفاده کنید. این رنگ‌ها به خوبی کنار تناژ گرم پوست می‌نشینند و ترکیب دلنشینی ایجاد می‌کنند. درست بر خلاف رنگ‌هایی مثل نقره‌ای، سبز، صورتی و آبی که برای افرادی با تناژ سرد پوست مناسب هستند و به افراد زرد پوست نمی‌آیند. راه دیگری که می‌تواند به تشخیص تناژ پوست کمک کند توجه به رنگ رگ دست‌هاست. اگر به سبزی می‌زند شما پوستی گرم دارید و اگر به رنگ آبی نزدیکتر است، تناژ پوست شما سرد است.

رنگ پوست سرد (اگر رگهای خونی آبی باشد) با زیورآلاتی به رنگ قرمز، بنفش و آبی بسیار زیبا دیده می شود. زیورآلات با سنگ های قیمتی قرمز شامل یاقوت، گارنت(لعل) و کهربای اصل می باشد و سنگ های قیمتی بنفش شامل یاقوت ارغوانی و فلورایت می شود. همچنین این رنگ پوست با زیورآلات سفید رنگ مانند نقره یا طلای سفید نیز زیبا و شیک دیده می شود.

رنگ پوست گرم(اگر رگ های خونی سبز باشد) با زیورآلاتی به رنگ زرد، پرتقالی و سبز مناسب است. استفاده از زیورآلاتی که با سنگ های قیمتی همچون یاقوت کبود، یاقوت یشمی و زمرد سبز تزئین شده اند برای این دسته مناسب اند. برای این دسته افراد زیورآلات به رنگ طلایی و زرد نیز گزینه مناسبی است. برای مثال استفاده از زیورآلات طلا، برنجی یا مس نمونه هایی از زیورآلات زرد رنگ است.

زیورآلات الماس با هر رنگ پوستی سازگار و زیباست.

بیشتر بخوانید: انتخاب حلقه ازدواج

زیورآلات مناسب با چهره شما؟

فرم چهره را با زیورآلات مناسب آن تکمیل کنید. اکنون شما شکل هندسی چهره خود را میدانید و میتوانید با استفاده از انواع زیورآلات به خود زینت دهید.
چهره هایی که بفرم گرد هستند بهتر است از زیورآلاتی استفاده کنند که شکل هندسی آنها به دور از دایره باشد بهتر است. برای مثال استفاده از گردنبند دراز برای اینگونه افراد مناسب است و یا استفاده از از گوشواره های گوشه دار(مربعی، مستطیلی، ستاره ای و…) گزینه ی مناسبی برای این فرم صورت است.
چهره های بیضی شکل همه کاره هستند یعنی با اینگونه افراد میتوانند از هر نوع زیورآلات، گوشواره و گردنبند استفاده کنند.
چهره های زاویه دار و مستطیل شکل بایستی گردنبندی تن کنند که در انتهای آن آویز و زنجیر ریزبافتی باشد که ذهن بیننده را از چهره زاویه دار دور کند. آویزهای منحنی شکل گزینه مناسبی برای این دسته افراد هستند. گوشواره های با حلقه های بزرگ و یا گوشواره های آبشاری و لوستر مانند نیز برای این چهره ها مناسب است.
برای چهره هایی که به شکل قلب هستند استفاده از چوکر (همان گردنبند کوتاه) که به دور گردن می پیچد مناسب است.گوشواره های مثلثی شکل و آویز دار نیز برای این نوع چهره ها انتخاب مناسبی است.

بیشتر بخوانید:چرا امروزه به زیورآلاتی به شکل جغد اهمیت داده می شود ؟

زیورآلات مناسب برای فرم صورت قلب

گوشواره: سراغ مدل‌هایی بروید که باعث خطای دید می‌شوند و صورت را کشیده‌تر از آنچه هست نشان می‌دهند. گوشواره‌های بلند گزینه‌های خوبی هستند. کشیده نشان دادن صورت، تیزی چانه و بلندی پیشانی را مخفی می‌کند.

گردنبند: چوکرها یا گردنبندهای طوقی، بهترین گزینه برای خانم‌هایی هستند که صورتشان شکل قلب است. این گردنبندها تیزی چانه را خنثی می‌کنند. رنگ چوکر را با توجه به رنگ پوستتان انتخاب کنید.

مدل زیورآلات مناسب برای صورت‌های گرد

گوشواره: مدل ایده‌آل برای خانم‌هایی با صورت‌های گرد، گوشواره‌هایی هستند که زاویه دارند. مثلا مدل‌های مربع یا مستطیل برای صورت‌های گرد بسیار مناسب هستند و آن‌ها را شیک‌تر نشان می‌دهند.علاوه بر این، استفاده از گوشواره‌هایی را که شبیه اشک یا بیضی شکل هستند، مد نظر داشته باشید.

گردنبند: کسانی که صورتشان گرد است باید سراغ مدل‌های بلندی بروند که حداقل تا زیر خط گردن بیاید. اگر گردنتان چندان کشیده نیست می‌توانید گردنبند را بلندتر هم انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: گردنبند بال فرشته به چه معناست؟

مدل‌های مناسب برای صورت‌های مستطیلی

گوشواره: خانم‌هایی که صورت‌های مستطیلی دارند بهتر است برای خنثی کردن زاویه‌های صورتشان، از گوشواره‌های کوتاه و گرد استفاده کنند. گوشواره‌های براق و پر زرق و برق هم برای این خانم‌ها مناسب هستند.

گردنبند: چوکر یا طوق برای خانم‌هایی با صورت‌های مستطیلی هم مناسب هستند. به خصوص اگر گردنشان کشیده و بلند باشد.

زیورآلات ایده‌آل برای صورت بیضی شکل

گوشواره: خانم‌هایی که صورتشان بیضی است بهتر است سایز گوشواره‌هایشان را متوسط انتخاب کنند. همچنین این مدلها اگر زاویه‌های تیز داشته باشند، صورت را زیباتر نشان می‌دهند.

گردنبند: خانم‌هایی با فرم صورت بیضی محدودیتی برای انتخاب گردنبند ندارند و می‌توانند هم سراغ مدل‌های بلند بروند و هم کوتاه. با وجود این بهتر است اگر گردن بلندی دارند، از مدل‌های کوتاه‌تر استفاده کنند.

جمع آوری: زیورآلات نواس

اخبار مرتبط

تمیز کردن بدلیجات

چگونگی تمیز کردن جواهرات بدون آسیب

چگونگی تمیز کردن جواهرات بدون آسیب زدن تمیز کردن نقره نقره نوعی فلز نرم است...
چگونه پولدار شویم

چگونه پولدار شویم و پولدار بمانیم

چگونه پولدار شویم و پولدار بمانیم ٪۶۸ پولدارها عاشق آشنایی و برقراری ارتباط با افراد...

نظر (2)

بسیار عالی

[…] بیشتر بخوانید:زیورآلات مناسب رنگ پوست و فرم صورت […]